پشت سیاست استعفا آمریکا بیماری مشاوره

پشت: سیاست استعفا آمریکا بیماری مشاوره آمریکایی اعضای خود مبارزه با ایدز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی معاملات حول و حوش میانگین قیمت مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران

میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در پایتخت کشور عزیزمان ایران طی ماه گذشته به حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و این در حالی است که جست‌وجوی آپارتمان

معاملات حول و حوش میانگین قیمت مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران

معاملات حول و حوش میانگین قیمت مسکن در تهران

عبارات مهم : بازار

میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان مسکونی در پایتخت کشور عزیزمان ایران طی ماه گذشته به حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و این در حالی است که جست وجوی آپارتمان در محدوده قیمتی ۶ تا ۷ میلیون تومان (حول و حوش میانگین قیمت معاملات خرداد) در تیر ماه دشوارتر شده است است.

به گزارش دنیای اقتصاد ، کم کردن حجم معاملات مسکن در خرداد ماه موجب شد فروشنده ها و سازنده ها از گریز موقتی طرف تقاضا از بازار مطلع شوند و دریابند که اگر قیمت مسکن بیش از این روند پرشتاب رشد را ادامه دهد، احتمال بازگشت رکود به بازار، آن هم تنها بعد از گذشت چند ماه از بازگشت رونق کامل به بازار، کم نیست. در نتیجه قیمت های پیشنهادی واحدهای عرضه شده است در بازار از ابتدای تیر ماه تاکنون تقریبا ایست کرده هست. ولی مسئله اینجاست که طرف عرضه هنوز امید دارد بتواند سود بیشتری از فروش ملک خود حاصل کند.

حتی فروشندگان عادی بازار مسکن که در زمره عرضه کنندگان عمده به شمار نمی آیند و قصد دارند ملک خود را تبدیل به احسن کنند یا اینکه نقدینگی حاصل از فروش آن را در بخش اقتصادی دیگری سرمایه گذاری کنند، میل به چندانی به عرضه ملک خود ندارند. البته انگیزه آنها سوداگری نیست ولی با توجه به نوسان های شدید قیمتی در ماه های گذشته، دلواپس هستند که ملک خود را عرضه کرده و به قیمت امروز بفروشند ولی بازار ملک در هفته های آتی دوباره دستخوش تغییرات قیمتی شود. در این صورت کسانی که ملک خود را به قیمت روز فروخته اند متضرر خواهند شد و نمی توانند گزینه جایگزین مطلوبی خریداری کنند.

معاملات حول و حوش میانگین قیمت مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران

مجموعه این شرایط باعث شده است یافتن آپارتمان مناسب به خاص در محدوده قیمت میانگین معاملات خرداد ماه دشوارتر از ماه گذشته شود و مواردی که عرضه شده است نیز، اغلب یا نقص های کلیدی همچون فقدان آسانسور و پارکینگ دارد یا اینکه سن بنای بالاتر از ۱۵ سال دارد که وام منزل اولی به آن تعلق نمی گیرد و مناسب تقاضای مصرفی نیست. آنچه در جدول نبض بازار امروز گردآوری شده است نیز، مجموعه ای از قیمت آپارتمان های حول و حوش میانگین قیمت مسکن است که در خرداد ماه معامله و ثبت شده است است.

واژه های کلیدی: بازار | اقتصادی | آپارتمان | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs