پشت سیاست استعفا آمریکا بیماری مشاوره

پشت: سیاست استعفا آمریکا بیماری مشاوره آمریکایی اعضای خود مبارزه با ایدز

سایت دولت بهار (نزدیک به احمدی نژاد) خبر داده که اسفندیار رحیم مشایی به اتهام توهین به مقام معظم رهبری، تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین

مشايی احضار شد

مشايی احضار شد

عبارات مهم : انتخابات

سایت دولت بهار (نزدیک به احمدی نژاد) خبر داده که اسفندیار رحیم مشایی به اتهام توهین به مقام معظم رهبری، تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین به مسئولان نظام و نشر اکاذیب احضار شده است هست. این روزها همه یاران احمدی نژاد دادگاهی می شوند.

مشايی احضار شد

از علی اکبر جوانفکر مشاور رسانه ای اش گرفته تا حمید بقايی و حتی وکلای مشترکشان. علی رغم جوانفکر و بقايی که در حواشی دادگاه پیدایشان می شود یا در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و رسانه ها فعال اند ولی مشائی این روزها تقریبا ناپیدا یا کم پیداست. اوج حضورش در عرصه همان وقت پیش از انتخابات ریاست جمهوری بود که در حمایت از حمید بقايی صحبت می کرد. البته او در کنار محمود احمدی نژاد و حمید بقايی، روز ١٥ اسفند (روز درختکاری) هم توجه همه را به خود جلب کرد. تکرار جمله های بهاری و به خصوص عبارت «من اصلا خودم درختم» از سوی او همان وقت دستمایه طنز و شوخی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … شد.

مشایی در همان روزها در حمایت از بقايی می گفت: «هیچ دلیلی جهت رد صلاحیت بقایی وجود ندارد. اگر بقایی رد صلاحیت شود، دوقطبی خطرناکی شکل خواهد گرفت. من تمام قد پای کار بقایی آمده ام. من آمده ام که با همه وجود و تمام قد فریاد بزنم که بقایی، احمدی نژاد است… . بقایی پرچم پاکی و سند پاکی احمدی نژاد است که بعد از ۲۲۵ روز بازداشت، بدون کیفرخواست و وثیقه آزاد شد… من افتخار می کنم اگر شباهتی به احمدی نژاد داشته باشم، ولی اعلام می کنم بقایی به احمدی نژاد شبیه تر است… بعضی می پرسند آیا بقایی رأی می آورد؟ بنده می گویم بقایی در این انتخابات اصلا رقیبی ندارد».

سایت دولت بهار (نزدیک به احمدی نژاد) خبر داده که اسفندیار رحیم مشایی به اتهام توهین به مقام معظم رهبری، تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین

مشايی اسفند ماه سال گذشته به مدیر دولت اصلاحات هم نامه نوشت و تصور کرد مورد نیاز است مواردی را به مدیر جمهوری اسبق گوشزد کند یا اصلاحات را نقد. مشايی از این شاکی بود که آیا بعضی اصلاح طلبان حضور بقايی در انتخابات را شوخی یا فاجعه خوانده اند و تصور کرده بود خطاب سخنانش باید مدیر سابق دولت اصلاحات باشد.

او ایده مدیر سابق دولت اصلاحات که سخن از آشتی ملی زده بود را به تمسخر گرفته و نوشته بود: «امر مشتبه شده است که از «آشتی ملی»، توافق قدرت مداران جناح ها و نشست یکسان آنان به عنوان صاحبان انقلاب بر سر «سفره» اراده می شود».

حمید بقايی و محمود احمدی نژاد که هر دو در انتخابات ریاست جمهوری ٩٦ عضویت کرده بودند رد صلاحیت شدند و بعد از آن دیگر خبری از مشايی نشد.

مشايی احضار شد

بااین حال او سوم آبان ماه هم در کانال تلگرامی اش در حمایت از حمید بقايی که این روزها حاشیه های دادگاهش خبری شده، مطلبی منتشر کرد. محتوای مطلب او انتقاد از نحوه برگزاری دادگاه بقايی بود. او همچنین انتقادات تندوتیزی را نسبت به دستگاه قضائی مطرح کرده بود.

اسفندیار رحیم مشایی نزدیک ترین فرد به محمود احمدی نژاد هست. او وقت شهرداری احمدی نژاد مدیر شرکت فرهنگی بود. در دولت اول احمدی نژاد، معاون او و مدیر شرکت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود. تیرماه ۱۳۸۸ معاون اول احمدی نژاد شد که با مخالفت مقام معظم رهبری، از این سمت استعفا داد و ساعتی بعد از سوی احمدی نژاد به عنوان مدیر دفتر ریاست جمهوری منصوب شد.

سایت دولت بهار (نزدیک به احمدی نژاد) خبر داده که اسفندیار رحیم مشایی به اتهام توهین به مقام معظم رهبری، تبلیغ علیه نظام، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی، توهین

مشایی بعد از آن در کسوت سرپرست نهاد ریاست جمهوری به ایفای نقش پرداخت. آخرهای دولت دهم احمدی نژاد به مشايی سمت های متفاوتی می داد؛ مانند ریاست دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور. او گزینه محبوب احمدی نژاد یا به عبارت بهتر تنها گزینه او جهت جانشینی در انتخابات ریاست جمهوری سال ٩٢ بود. دستش را گرفت و به ستاد انتخابات وزارت کشور برد. رحیم مشايی ولی رد صلاحیت شد و تقریبا همه چهار سال اول دولت روحانی از عرصه عمومی غايب بود تا با انتخابات ٩٦ و ماجرای نامزدی حمید بقايی دوباره به صحنه آمد… حالا هم باید منتظر ماند شاید مشايی را در روزهای آینده در مسیر دادگاه ببينيم.

اخبار سیاسی – شرق

واژه های کلیدی: انتخابات | رد صلاحیت | احمدی نژاد | احمدی نژاد | ریاست جمهوری | ستاد انتخابات | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs